Zajęcia prowadzone przez Pana Andrzeja
Od października w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach gminnego projektu „Nowoczesne Szkoły w Gminie Miłoradz”, zajęcia są realizowane zgodnie z przyjętym harmonogramem. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych zdobywając wiedzę poprzez własną pracę oraz doświadczenia i zabawę. W grupach 4 i 5 zajęcia prowadzi p. Andrzej Fijas prowadząc zajęcia przyrodnicze ale nie tylko. Podczas zajęć uczniowie budują modele samochodów solarnych oraz robotów samojezdnych, wykonują doświadczenia przyrodnicze związane z dynamiką, elektroniką a także uczą się odczytywania instrukcji technicznych, również uczą się posługiwania się różnymi narzędziami. Ponadto uczniowie nauczyli się już programowania robotów, którymi sprawnie kierowali. Zajęcia to nie tylko praca ale także zabawa podczas której uczniowie przygotowywali pizzę, kanapki piekli ciasteczka, a także malowali oraz inscenizowali różnorodne scenki. Doświadczenia przeprowadzane podczas zajęć ( np. wybuchy wulkanu, sadzenie roślin) dają uczestnikom dużo satysfakcji oraz radości.




